ЗАПОРУКОЮ СТАБІЛЬНОГО ЗРОСТАННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ НАБУ Є СПРОТИВ ВИКЛИКАМ

Нині на порядку денному - добір людей у НАБУ, посилення спроможності Бюро, посилення темпів розслідувань, підготовка до аудиту.

ВНУТРІШНІ ВИКЛИКИ

Збільшення штату зі збереженням ефективності, підготовка до аудиту та імплементація рекомендацій міжнародних експертів щодо покращення роботи НАБУ, діджиталізація внутрішніх процесів.

Перший і ключовий виклик, що стоїть перед НАБУ, пов’язаний з кадровим конкурсом. Стрімке збільшення штату на 15 % - надскладне завдання для будь-якої установи. Задача Бюро - відібрати чесних та гідних кандидатів, зберігши якість та ефективність роботи установи.

НАБУ має продовжувати політику пріоритезації під час розслідування корупційних злочинів та спрямовувати ефективно ресурси. Ми тримаємо у фокусі сферу безпеки та оборони, питання відновлення країни. Наша мета - виявляти правопорушення не за фактом, а в режимі онлайн. Адже запобігти, не дати вкрасти - це теж дуже важливий результат.

Іншим викликом для Бюро є оптимізація роботи. Ми продовжуємо впроваджувати рекомендації міжнародних експертів, надані за підсумками проведення Оцінки ефективності діяльності НАБУ наприкінці минулого року. Імплементацію цих рекомендацій ми розглядаємо, зокрема, крізь призму підготовки до аудиту ефективності НАБУ.

Національне бюро продовжуватиме діджиталізацію. У планах, зокрема, розвиток інноваційної системи електронного кримінального провадження «іКейс» та впровадження технологій штучного інтелекту, нейромереж, різноманітних аналітичних інструментів. Все, що допомагає розслідувати швидше, все, що вивільняє часові ресурси детективів на боротьбу з корупцією, буде впроваджене.

ЗОВНІШНІ ВИКЛИКИ

Протистояння політичному тиску, інституційне посилення та забезпечення незалежного аудиту

Ключовий зовнішній виклик пов’язаний з незалежним аудитом діяльності НАБУ. Він має відбутися за принципами прозорості та відкритості, оскільки в іншому випадку його висновки можуть бути піддані сумнівам з боку українського суспільства та міжнародних партнерів. Проведення прозорого та незалежного аудиту НАБУ - задача із зірочкою як для Бюро, так і для ключових стейкхолдерів антикорупційного процесу.

Інституційне посилення неможливе без надання НАБУ усього спектру ресурсів та інструментів, яким в Україні розпоряджаються правоохоронні органи. Бюро досі не має власної експертної установи та реальних можливостей самостійно знімати інформацію з телекомунікаційних мереж («прослуховування»). Практичне реалізація цього - це питання, що стає все актуальнішим.

Збереження незалежності Бюро - це також виклик. Спроби політизації, пошуку інструментів впливу, намагання дискредитувати роботи НАБУ будуть завжди. Ми продовжимо працювати на принципах рівновіддаленості від усіх суб’єктів політичного процесу в державі.