Впродовж першої половини 2024 року діджиталізація була одним із пріоритетних напрямів удосконалення діяльності НАБУ і САП. Вона дозволяє оптимізувати роботу багатьох підрозділів і зробити внутрішні процеси більш прозорими та відкритими.

Система електронного кримінального провадження «іКейс», інтегрована наприкінці 2023 року з автоматизованою системою документообігу суду (Д-3), дозволила суттєво оптимізувати процес розслідування, а також зекономити часові та матеріальні ресурси установ. Детективи НАБУ, прокурори САП та судді ВАКС більше не витрачають час на паперову роботу, оскільки процесуальні документи заповнюються та передаються між відомствами в електронному вигляді. Наразі в «іКейс» доступні для використання понад 60 видів документів, які становлять 80 % роботи детектива. Працюємо над повним переходом процесуального документування в «цифру».

Крім цього, в межах політики paperless НАБУ впроваджує цифрові документи бухгалтерського та управлінського обліку.

У травні 2024 року відбулись чергові вибори до Ради громадського контролю при НАБУ. Цього разу НАБУ оптимізувало протокол електронного голосування – ідентифікація громадян, які голосували за кандидатів, відбувалась за допомогою застосунку «Дія». Це зробило процес виборів більш прозорим та відкритим, дало змогу запобігти маніпуляціям під час голосування.

НАБУ і надалі продовжуватиме рух у напрямі діджиталізації. У планах – розвиток системи електронного кримінального провадження «іКейс», зокрема розширення переліку цифрових процесуальних документів, рівнів інтеграції з ЄРДР і судовою системою, налагодження цифрової взаємодії зі стороною захисту. Національне бюро також працює над впровадженням системи оцінки роботи детективів за КРІ. Це дозволить зменшити суб’єктивний фактор у внутрішніх процесах, підвищити ефективність оперативних підрозділів, а також сприятиме зростанню рівня прозорості та відкритості у НАБУ загалом.