Посилення ефективності Бюро та міжнародної співпраці, боротьба з корупцією для ефективного відновлення України — основні пріоритети діяльності НАБУ

Представники Національного бюро провели низку зустрічей з міжнародними партнерами, серед яких, Європейська прокуратура, Європейське управління з питань запобігання зловживанням та шахрайству (OLAF), Єврокомісія з питань політики сусідства та переговорів з розширення (NEAR), Європейська служба зовнішньої діяльності (EEAS) та директорати Європейської комісії. Спеціальний уповноважений Президента Франції П'єр Ельброн під час зустрічі з керівництвом НАБУ підкреслив, що прозорість процесів та відсутність корупції — найкращі гарантії для інвестицій в Україну. Повноважний Посол Королівства Нідерландів в Україні Йеннес де Мол підтримав прагнення Директора Семена Кривоноса до співпраці та пропозиції щодо проведення тренінгів і обміну досвідом. Сторони також обговорили останні резонансні справи НАБУ стосовно суддів. Під час зустрічі зі співробітниками Центру стратегічних та міжнародних досліджень і представниками Конгресу США Директор детально розповів про засади незалежності та ефективності Національного антикорупційного бюро України та наголосив на його революційній ролі у подоланні топкорупції.

Подовженням багаторічної взаємодії стало підписання Меморандуму між Національним антикорупційним бюро України та Федеральним бюро розслідувань США. Інституції поглиблять співпрацю у розслідуваннях корупційних злочинів, протидії відмивання коштів, а також поверненні активів. Завдяки співпраці ФБР і НАБУ, співробітники Бюро мали можливість пройти спеціальні тренінги, а також отримати обладнання, необхідне для ефективного здійснення розслідування. У межах чинного Меморандуму у Львові відбулася зустріч керівництва Національного бюро та Центрального антикорупційного бюро Республіки Польща (CBA) під час якої йшлося про підвищення ефективності антикорупційних розслідувань та обміну досвідом і сучасними практиками. Сторони наголосили на необхідності розвитку міжнародної співпраці між спеціалізованими антикорупційними агенціями та обговорили ініціативу щодо створення мережі таких організацій із країн Східної та Центральної Європи.

Також у НАБУ відбулись зустрічі із Федеральним міністром закордонних справ Німеччини Анналеною Бербок та міністром закордонних справ Турецької Республіки Хаканом Фіданом. «Незалежність та ефективність антикорупційних органів – це ті два індикатори, за якими уважно стежать наші міжнародні партнери. Саме від успішності реалізації антикорупційної стратегії залежатимуть темпи відновлення України після перемоги», — зауважив Семен Кривонос.

Співробітники Національного бюро взяли участь у пленарному засіданні Антикорупційної мережі ОЕСР для країн Східної Європи та Центральної Азії (ACN). Керівництво ACN відзначило прогрес України у розбудові антикорупційних інституцій, а також високо оцінило їх досягнення. США надають всебічну підтримку антикорупційним реформам в Україні, адже від ефективності роботи НАБУ і САП залежить обсяг та швидкість надходження інвестицій у відновлення країни. Про це йшлося під час зустрічі Директора НАБУ Семена Кривоноса та керівника САП Олександра Клименка зі Спеціальною представницею США з відновлення економіки України Пенні Пріцкер. Учасниками зустрічі також були Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Бріджит Брінк та Старший радник Державного секретаря США Нед Прайс. Головною темою розмови стали ризики та виклики, що постають перед НАБУ і САП. Директор НАБУ Семен Кривонос також провів зустріч зі спеціальним агентом Офісу Генерального інспектора Міністерства оборони США Майклом Ментавосом та провідним генеральним інспектором з питань надзвичайних ситуацій за кордоном Крістофером Вестхоффом. Під час візиту сторони підтвердили положення меморандуму, укладеного раніше між Директором НАБУ та Генеральним інспектором Пентагону Робертом Сторчем. Документ спрямований на забезпечення ефективного використання міжнародної допомоги, яку надає Україні уряд США

З метою забезпечення широкого висвітлення інформації, спрямованої на підвищення рівня правової освіченості населення на платформі «Ютуб» опубліковано подкасти «Поплава. Антикорупція в деталях» та «Секрети НАБУ» за участі детективів Національного бюро. Регулярно поширюються у соціальних мережах та на офіційному вебсайті НАБУ відеокоментарі, роз’яснення та новини з питань антикорупційного законодавства. З метою здійснення просвітницької діяльності впродовж звітного періоду реалізовано 12 освітніх проєктів, серед яких Антикорупційний кемп, Антикорупційна школа НАБУ, Всеукраїнський антикорупційний муткорт 3.0, вебінари, тренінги, конференції, форуми та ознайомчі візити для студентів закладів вищої освіти України.

Взаємодія з органами влади
(з 01.07.2023 по 31.12.2023)

Юристи НАБУ проаналізували та надали висновки щодо:

68 проєктів законів

37

Верховна Рада України

10

Міністерство юстиції України

5

Національне агентство з питань запобігання корупції

4

Міністерство внутрішніх справ України

3

Адміністрація Державної прикордонної служби України

9

Інші

44 проєкти підзаконних актів

4

Міністерство оборони України

4

Національна поліція України

3

Офіс Генерального прокурора

2

Міністерство економіки України

5

Міністерство юстиції України

26

інші

Комунікація з громадськістю

Публічна діяльність
(з 01.07.2023 по 31.12.2023)

94

відповіді на запити медіа

52

коментарі для медіа про діяльність НАБУ

2

інтерв'ю українським медіа

40

брифінги та конференції (в т.ч. онлайн)

12

просвітницькі заходи (в т.ч. онлайн)

1042

кількість учасників заходів

Звернення до Національного бюро
(з 01.07.2023 по 31.12.2023)

6226

надіслані поштою (в т.ч. електронною)

298

заяви, подані до громадської приймальні

3955

звернення до колл-центру

527

від юридичних осіб і державних органів

262

від громадських організацій

86

від народних депутатів України

183

запити на доступ до публічної інформації

11537

ВСЬОГО

Міжнародна
технічна допомога

станом на 31.12.2023

252,3
млн грн

ІІ півріччя 2023 року

33,9
млн грн